1.4.4 EWS

Systém Elektronického boje (EWS) umožňuje pilotovi nastavit svůj ALE-47 CMDS na setkání s očekávanými hrozbami. Je důležité úplně pochopit CMDS popsaný v části Elektronický boj. Pod EWS tlačítkem jsou dvě rozbalovací nabídky. První je pro nastavení programu „Chaff a Flare“ a druhý pro určitý program, ve kterém můžeš vytvořit určitý záměr. Uvědom si, že každý program chaff a flare (1-6) může vypouštět chaff nebo flares, nebo obojí. Dobré pravidlo je, naprogramovat každý z 6ti programů s určitým záměrem, dokonce s možností překrytím pro případ, že máš navržen jen program určený, aby počítal jen s radarovou hrozbou, ale pak se náhle objeví IR hrozba.

 

Například, program 1 může být jen s chaff navržen proti radarové hrozbě. (SAM nebo AI). Program 2 může být navržen proti hrozbě AI radaru stejně tak i proti IR střelám, které ti můžou zkřížit cestu. Program 3 může být použit proti SAM radaru jenom s chaff a program 4 může být použit proti oběma, SAM i IR hrozbám. Program 5 může být použit proti SAM/AI i IR hrozbám a program 6 může být něco jako flare – jen sloučený program pro vzduch–vzduch, navržený aby odrazil IR rakety během visuální vzdálenosti. Rozhodujícím faktorem, je aby pilot mohl mít programy, které splní jeho potřeby.

 

Po naprogramování všech 6-ti programů (pokud to požaduješ), opět stiskni tlačítko „SAVE“ k zapsání změn do souboru callsign.ini.