3.3.10 Vše je propojeno dohromady

Takže řekněme, že jsi v modré jednotce a tvůj velitel mise nařídí všem členům modrých sil nastavit „Team“ frekvenci – 236800. Měl bys otevřít falconbms.cfg a přidat:

Set g_nF1TeamUiFreg 236800

A ulož a zavři soubor.

Měl bys také změnit přednastavení kanálu 13, aby byl stejně nastaven jako u všech. K tomu můžeš použít DTC. Pokud to chceš udělat ručně, otevři callsign.ini a změň přednastavení kanálu 13:

[Radio]

…..

UHF_13=236800

A ulož a zavři soubor.

Další věc k zamýšlení je, že komunikace je založena na frekvenci a zde není „Have Quick“ a Secure Voice“ (šifrování) , když připravuješ komunikační plány pro scénář „force-on-force“, uvědom si že jestliže používáš standardní frekvence (přednastavené) a pokud jsou zde lidští nepřátelé, můžeš uslyšet je a oni můžou slyšet tebe. Ty je zpravidla neuslyšíš, ale jsi schopen slyšet jejich AI. Nejlepší je pro Červené a Modré jednotky vytvořit komunikační plány, který by se měl použít v misi, velitel mise nebo jiný člen letu může zavést „ chattermark „ a postupně rozdělit  všechny jednotky ve svém týmu do různých úkolů, do určených frekvencí. Oficiální definice pro Chattermark je „začít používat určenou rádiovou činnost k omezení rušení komunikace“. Může to být také použito v situaci jako je tato ve Falconu. Velitelé červených a modrých jednotek můžou také spolupracovat při plánování na odlišných frekvencích. Jen si pamatuj, a ujisti se, že celá komunikace je všem jasná, taky používání krátkých a kódových slov, může být skutečně velmi důležité při boji „force-on-force“. Nikdy nevíte, kdo právě poslouchá. (takže stále platí „Pozor, nepřítel naslouchá!“)  

Jak můžeš vidět, komunikace ve Falconovi má možnost dostat se do složitého stavu, ale zároveň je také velmi přizpůsobivá a snadno ovladatelná v simulátoru. V reálném světě, 99% doby plánování komunikace je velmi složité a zabere hodně studia, abys věděl na jaké frekvenci hovořit, která je na co a kdy musíš mluvit a s kým.

Tato tabulka, je pro přistání na letiště Modrých sil, která zahrnuje Tacan kanály, UHF/VHF frekvence, dostupné vzletové a přitávací dráhy a ILS frekvence. V současné době je vytvořena jen Korea.

 

Modré jednotky

Červené jednotky

V současné době není vytvořena