3.7 Sniper Advanced Targeting Pod (ATP)

Souvislosti

Zaměřovací podvěs POD (TGP) získal několik vylepšení. Tento podvěs nyní může sledovat cíle vzduch-vzduch (A-A) a vzduch-země (A-G). Rozhraní ovládání natáčení, který pilot má, bylo přepsané a výsledkem je ovládání TGP, které je mnohem jemnější a intutivnější. TGP by už neměl náhodně přeskakovat na cíle, jako v předchozích verzích a při sledování cíle se nebude muset „měnit“ ovládání (tj. při natočení TGP vlevo, musíš pohnout svým kurozem vpravo). Sledovací technika obsahuje Point Track (založena na vysokokontrastním rozlišením, např. vozidla jako tanky apod.), Area Track (což je sledovací mód pro velké oblasti a objekty, jako např. budovy) a Computed Rates track (založený na posledním známé změně úhlové rychosti cíle). TGP může fungovat ve všech hlavních režimech (NAV, AA, AG, DGFT a MSL OVRD). TGP má dva optické zorné pohledy „Fields of View“ (FOV), – široký (+/- 4 stupně), úzký (+/- 1.0 stupně) a jedno elektronické zvětšení (EXP) FOV (0.334 x 0.334), když je vybrán (napodubující Sniper, ale vlastnost XR není funkční). TGP má laserový dálkoměr, který může být namířen na cíl k získání velmi přesné vzdálenosti.

Ovládání TGP je dostupné jak pro „hands-on“ tak i „hands-off“. Pro „hand-on“ ovládání TGP musí být SOI (sensor of interest). SOI je přesunut na TGP pomocí „DMS down“ (nebo AFT). „Hands-off“ ovládání probíhá přes základní stránku TGP v MFD, A-A réžim hlavní stránky a A-G režim hlavní stránky. Zvolením TGP zkratky z hlavní nabídky MFD stránky, bude zpřístupněna základní stránka TGP. Na stránce je zobrazeno TGP OFF, pokud neni zapnutý přívod energie do zaměřovacího podvěsu. Energie se zapne do zaměřovacího podvěsu pravým přepínačem Hard Point ( HDPT) na „Power“ panelu, přepínač se přepne do pozice „RIGHT HDPT“. Když je energie poprvé zapnuta, TGP je přepnut do STBY modu, kde se system chladí, a na MFD stránce TGP je zobrazeno „NOT TIMED OUT“. Jakmile se FLIR systém ochladí, potom zpráva „NOT TIMED OUT“ zmizí z obrazovky a podvěs přejde do ovládacího podrežimu (A-A, A-G, nebo opět STBY). Ochlazení sensoru ve FLIR podvěsu bude potřebovat okolo 8 – 10 minut.

Všimni si, že zaměřovací podvěs může být umístěn na letoun v uživatelské stránky munice, i když LGB nejsou součástí nabídky výzbroje.