ICP

Ovládací panel ICP bude úplně vytvořen neboli podomácku "zbaslen". Pro komunikaci s PC použiju rozhraní Mjoy, který bude nutné také sestavet.

Jako první komponent jsem zakoupil dva třípolohové přepínače, které mají páčky tak akorát, ale tělo přepínače je trochu větší, než bych potřeboval, tak jsem musel na panelu ICP trochu posunout otvory pro přepínače. Zde šlo o milimetry tak na první pohled to nebude vidět. 

Mezitím jsem upravil části krytu panelu, tak aby bylo možné kryt vyříznout laserem z plexiskla. Jsem zvědavý jaká cena bude za vyřízutí.

Po kontaktování firmy je celkem problém předat si informace po mailu, budu miste provést osobní návštěvu, až pojedu kolem.

kreslil jsem v Autocadu plošné spoje na ICP po dvou dnech jsem zjistil, že je to nanic a plošná spoj navržený Arend Van Oostenem z Viperpit.com nemůžu použít, protože Mjoy má jinou architekturu tak dva večery jsou zbytečně kreslil neco co nepoužiji. Začal jsem tedy kteslit nový návrh, který pak budu muse znovu překrteslit pomocí programu Eagle, který pak pošlu firmě pro výrobu plošňáků. Stejně tak budu muset udělat plošňáky pro Mjoy16.

Dále byly zakoupeny mini tlačítka 5x5mm, je celkem dost malé tak jsem zvědavý jak se budou pájet. 

K osvětlení ICP pro let v noci bude použito LED diod SMD, teple bílá, koupil jsem celkem 25 kusů a možná jsem se umáhlil, protože MFD rámečky jsou podsvíceny zeleně a ICP by pak svítili bíle, buď je skusím zbarvit do zelena nebo budu muset koupit zelené LED SMD.

Tato ledky jsou teda děsně mrňavé 3x1,6mm, dopravdy jsem zvědav jak to budu pájet. Mám jich celkem 25 kusů, to teda bude žrádlo.