Open Falcon

Verze Open Falcon vychází ze simulátoru Falcon 4.0, který vydala společnost MicroProse Software v roce 1998. Hmm je to už řádku let, a tak z toho důvodu má svoje určité nedostatky, které těžko půjdou změnit, ale stále žije. 

V komunitě, která lítá Falcona od samého začátku je postupný vývoj, tohoto simulátoru všeobecně znám. Původně byl pouze jeden tým, který prováděl neoficiální patche, ale postupenm času vznikly dva názory, kterým směrem jít. Jedem byl umožnit virtuálním pilotům létat širokou škálu dostupných strojů. A druhý názor byl ponechat lítatelný pouze letoun F-16 a vypracovat avioniku do maximální dokonalosti. V prvním případě vznikl tým okolo verze Free Falcon 5.0, který je možné stáhnout z jejich diskuzního fóra a v současné době mají aktuální verzi FF5 a poslední aktuální záplatou FF5.5.5.

Naproti tomu druhý tým, který nazval svoji verzi Open Falcon má v současné době poslední aktuální verzi OF4.7, k stažení je zde. Po registraci na těchto stánkách je možné stáhnout v sekci "Downloads".

 Pak je tady aktuální komerční aktualizovaná verze Falcon 4,0: Allied Force. Oficiálně vydaná v roce 2005 společností Lead Pursuit Lt.

 Kompletní povídání o altuálních verzích simulátoru Falcon 4.0 můžete najít na oficiálních stránkách letky 42CVS Falcons v sekci "Verze Falcona".  Zde najdete popis instalací jednotlivých verzí, popřípadě i linky k stažení aktualizací.