6.2 PŘEDPLÁNOVANÉ HROZBY

Předcházející verze Falcon měly vážné nepřesnosti v tom, jak se Horizontální situační displej (HSD) pracoval s hrozbami (SAMy, AAA a Vyhledávacími radary). Hrozby se „automaticky-kouzelně“ objevily na HSD, když byl letoun blízko SAMu, atd. Bombardovací letadlo A–G mise mělo HSD ještě více přecpané těmito symboly. Tyto hrozby byly vkládány v reálném čase (a to okamžitě) do HSD bez nutné činnosti pilota. Zatímco jsi věřil, že tato metoda byla pokusem o všeobecný datalink s aktivitami jako AWACS, JSTARS a Rivet Joint (dokonce když nejsou v misi!), toto není správný model předplánované hrozby u F-16. Tyto symboly byly také automaticky odstraněny jestliže, například, radar stanoviště SAMu byl zničen – což je taky nesprávné.
 
Tato automatická a nepřesná metoda byla odstraněná z HSD kódu a nyní piloti mají možnost a pružně určit jen hrozby nutné k zobrazení, které budou nebo mohly by být faktorem k jejich letadlu, v trase letu, v oblasti zodpovědnosti (AOR) nebo dalšími aktivitami jejich zájmu.
 
Jak naznačuje název, předplánované hrozby (PPT) jsou přesně ty hrozby systému, které pilot plánuje pro průběh mise, plánuje ty, které by ho mohly ohrozit. PPT jsou efektivní body s připojenými doplňujícími informacemi. Tyto informace zahrnují zeměpisnou šířku, délku, výšku, systém hrozby (tj. 2 pro SA-2) a maximální dostřel pro tuto hrozbu v námořních mílích. Jelikož PPT jsou steerpointy, pilot může vybrat PPT a letět k nim. Až 15 PPT může být najednou použito a jsou ukládány do steerpointů 56–70. Mapa uživatelského rozhraní a DTC se používají k uložení a načtení PPT před zahájením mise.