Pop Up část ve WDP

Výpočty provedené v části pop-up, nám pomůžou naplánovat útok okolo pohoří, abys letěl nízko, tak dlouho, jak to bude možné a umožní ti vyskočit na poslední chvíli. Ale let v nízké výšce vyžaduje hodně tvého soustředění, abys nezavadil o zem. Symboly v HUDu nám dají vědět, kdy to musíme udělat, aniž bychom sámi dělal jakýkoliv výpočet.

Obrázek níže zobrazuje Weapon Delivery Planer, když je vybrán Pop Up. Na těchto na panelech se vyberou a zadají požadované hodnoty. Další panely budou poskytovat doplňující informace. V horním panelu s názvem typu odhozu je přepínač režimů "MODE". S tímto přepínačem je možné nastavit informace k hlavním režimům pro vybraný odhoz.


Vždy začíneme s režimem „Selections“. Po provedení výběru se můžeme podívat na odhoz přepnutím na režim „Profil“. Když budeme hotovi s nastavením, můžeme zkontrolovat hodnoty přepnutím do režimu „DED Data“. S vyjímkou přepínače režimu budou polohy všech ostatních přepínačů a hodnoty uloženy při ukončení programu. Nastavené hodnoty budou opět zobrazeny, když znovu spustíš program nebo když se vrátíš z jiné části programu.

 

Panel Selections

V panelu „Selections“ můžeš zvolit základní nastavení pro odhoz. Přepínač „Profil“ ti umožní vybrat typ profilu letu, který chceš použít. Nemyslím si, že přepínač bomb „Low/High Drag“ je potřeba nějak vysvětlovat.

Přepínač „Reference“ poskytuje možnost vybrat, jaký typ referenčního bodu chceš požít, VRP nebo VIP. Tuto volbu lze použít podle toho, jestli máš DTC soubor načten a pokud máš souřadnice uložené v tomto DTC souboru. Vysvětlím to podrobněji, ale později.

 

Panel Input

Tento panel lze použít k zadání dat, které jsme získali již dříve. Stačí kliknout na pole a vyroluje se seznam. Vyber hodnotu, kterou chceš.

  • Ingress Alt je výška, ve které se chceš přiblížit do cílové oblasti. Ty by měla být tak nízká, abys zůstal neodhalen.
  • Dive Angel je úhel, při které budeš odhazovat bomby. Vyber jednu z možností.
  • V okně Speed vyber rychlost, se kterou poletíš tento profil. Toto je rychlost CAS. Program bude počítávat TAS z této hodnoty.
  • Release Height je výška nad cílem, ve které chceš odhodit bomby.,
  • Tracking Time je vymezený čas, pro míření. Začne, když ukončíš obrat k cíli, ale tentokrát začne dříve, než srovnáš křídla. Zastaví se, když odhodíš bomby. Doporučuji pro začátek použít 5s.
  • Pulling G‘s jsou Gčka se kterými chceš udělat všechny obraty a pull-upy.
  • Turn to Target je poslední obrat, který uděláš při letu k cíli. Chceš udělat pravý nebo levý obrat?
  • VRP to PUP dist bude poskytovat nějakou kontrolu vzdáleností mezi bodem vstupu do profilu a PUP, pokud použiješ nastavení VRP.
  • Jestliže zatrhneš „Place OA2 at Aim Off Point“ pak bod OA2 bude za cílem.

 

Panel Data Obratu –„Turn Data Panel“

V panelu data obratu najdeš všechny potřebné informace o kurzech a úhlech.

Offset Angle je počet stupňů vpravo nebo vlevo, které uděláš proti přímému letu nad cílem. U profilu Typu 1 to bude první obrat, který uděláš.

Pull Heading je kurz, do kterého budeš tahat nos k dosažení sestupového úhlu „Climb Angel“.

Pulldown height je výška nad cílem, kdy zahájíš potlačení směrem k cíli.

Angle off je počet stupňů, o které se musíš obrátit, aby ses dostal do požadovaného kurzu k cíli.

Také Attack Heading je zobrazen v tomto panelu. Pokud jsi vybral kurz přiblížení, pak zde najdeš také svůj útočný kurz.

Pokud jsi spokojen s nastavením, které jsi provedl a chceš uložit NAV offsety do DTC, stiskni tlačítko "Save to DTC". Toto nastavení také přepošle data do DataCard.


 

Panel profilu – „The Profile Panel“

Teď, když jsme udělali všechna naše nastavení a chceme získat lepší obrázek o tom, jak bude profil vypadat. Na horním obrázku bude zobrazen 3D pohled na profil letu a poskytne lepší představu, jak letět útok.

Na spodním obrázku je přehled cílové oblasti. Pokud máš souřadnice cíle na stránce DTC-StPt a je správně vybrán STPT v panelu „Selection“ Pop Up, pak se zobrazí mapa. Pokud ne, obrazovka bude prázdná. Zobrazená map poskytuje mnohem lepší obraz o cílové oblasti.

Zatímco se díváte na „Profile panel“, můžete změnit hodnoty v „Selection panel“. Provedené změny uvidíš okamžitě v „Profile panel“.

Můžeme uložit mapu stisknutím tlačítka "Save Map". Obrázek se uloží ve formátu .jpg a můžeme použít tento obrázek pro briefing nebo jako mapu v kokpitu.


 

DED panel

Takže co uděláme se vším tím plánováním? Nejprve se podíváme, co můžeme vložit do počítače F-16ky. S ICP a DED můžeme vložit polohu, vzdálenost a výšku VIP, VRP, PUP, OA1 a OA2. Tento program vloží data do datového panelu DED. Panel obsahuje čtyři stránky jako DED ve Falconovi.

Tato data můžou být přeposlána v DataCard. Tuto DataCard lze uložit do formátu .jpg nebo vytisknout.