3.11.2 Program 5 a 6

Tyto programy mají oddělené ovládání, které můžeš spustit kdykoli si přeješ. Mají přímý přístup klávesa/příkaz. Program 6 se aktivuje přes CMS-Left (doleva). Program 5 je přístupný přímým spínačem (slap switch); ve skutečném letadle je to velké tlačítko na boku kokpitu nad plynovou pákou. Užitečná věc je, že můžeš jedním dotekem ručně aktivovat tři samostatné programy, aniž bys musel měnit polohu přepínače na CMDS panelu. Například pilot může mít nastavené programy tak, že programy 1-4 kombinuje chaffs/flare pro různé hrozby a 5 jenom chaff na radarově naváděné střely a 6 pouze flares v případě MADPAD obrany v malé výšce nebo při sestupu.

Pozice BYP na přepínači MODE znamená jen, že vystřelí jednu dávku po jedné chaff a jedné flare pro každý odpal při manuálním příkazu (toto není žádný automat nebo poloautomat oddazuje jen BYPASS). Toto může být užitečné, pokud se počet prostředků sníží (nahlášené BINGO), pak budeš muset přejít do režimu, kde jsi vážně můsíš dát pozor kolik obranných prostředků vyhodíš přes palubu. Pilot tak má pod kontrolou zásobu chaff a flare i bez přeprogramování programů 1 – 6 přes ICP/DED .

 

POZN.: Napájení rušičky (jammeru) má dvě nové klávesové zkratky:

 

SimEcmPowerOff

SimEcmPowerOn

 

To může být požité, když pilot chce dát souhlas k odpalu chaff/flare, ale nechce zapnout rušičku (jam). Všimni si výše u přepínače CMS poloha “ECM Stby” znamená, že ECM nebude vysílat (rušit hrozbu). “ECM enable” (Zapnutí ECM) znamená, že ECM bude rušit hrozbu. Když je zvolen povel „SimEcmPowerOff“, nemůžeš rušit hrozby a polohy “ECM Stby” a “ECM enable” (Zapnutí ECM) nemají žádný vliv, protože rušička je vypnutá. Ale módy obrany (semi from auto, consent) stále fungují.